Strona startowa
Start page
Księga gości
Guestbook
O mnie
About me
Warsztaty
Workshop
Galeria
Gallery
Książki
Books
Diagramy
Diagrams
Linki
Links
    Relacja     Wystawa (część 1)    Wystawa (2)    Wystawa (3)    Wystawa (4)
    Report      Exhibit (part 1)      Exhibit (2)       Exhibit (3)       Exhibit (4)


IV Plener ORIGAMI
30 kwiecień - 2 maj 2005 roku, Poręba koło Myślenic


30 kwiecień 2005 rok: Rozpoczęły się plenery w Porębie. Będą dla mnie trochę nietypowe i pewnie za wiele nie poskładam. Przyjechałam z rodzinką i moim dwumiesięcznym synkiem Kubusiem. Składanie rozpoczęło się od pierścieni gwiaździstych. Pokazywał je David Petty z Anglii. Były proste do złożenia.Następnie Barbara Pfutzner pokazywała trójkątne pudełko Tomoko Fuse.

Mężczyźni w międzyczasie składali jakieś zwierzątka.Równocześnie David Petty pokazywał bijące serduszka:

Wieczorem Moja rodzinka zrobiła ognisko:1 maj 2005 rok: Zajęcia rozpoczęła Ibolya Tuzy "Zamkowe puzle". Wykonywaliśmy poszczególne elementy zamku, księcia i księżniczkę. Całość należy ułożyć na kartce i przykleić. Wykonywaliśmy najprostszy układ 3x4.Jak zwykle mężczyźni składali coś innego.Następnie kilka warsztatów "kwiatowych", m.in. przebiśnieg i róża.

No i kusudamy:

Jeszcze przed obiadem David Petty pokazywał angielską różę:
A ja uczyłam snapologii:Po obiedzie mój mąż poszedł na spacer zwiedzać okolicę. Teren jest cudowny, kwitną kwiaty, a w lesie pełno strumieni i wodospadzików.Wieczorem pamiątkowe zdjęcie:

2 maj 2005 rok: Rano niektórzy zamiast składać wybrali się na ślimaki, które chodziły po placu. Oto jeden z nich uwieczniony przez mojego męża:Po śniadaniu Wojtek Bogacz pokazywał kryształki (Kawamura):

Równocześnie pokazywałam kwiaty kaktusa i snapologię tym, którzy w niedzielę nie mogli uczestniczyć w moich warsztatach.

Słoneczko zaczęło bardzo mocno grzać. Bardzo przydały się czapeczki, oczywiście wykonane techniką origami. Wojtek Burczyk prowadził Akademię modułową, czyli rozważania o różnych typach modułów i sposobie łączenia ich.Sławomir Kozłowski uczył zwierzątek z książki "Origami Sea Life" Montrolla. Powstały złote rybki i rekiny.Grzesiek Bubniak uczył jaszczurki swojego autorstwa:W międzyczasie powstało też kilka dinozaurów:Niestety czas szybko płynie. Tegoroczne plenery zakończyły się. Były udane, każdy znalazł coś dla siebie. Już czekam na następne.
[powrót / back]
© Copyright H.Rościszewska-Narloch, 2003/2005